O kapele

Aktuální obsazení
Michal Menšík – elektroakustická kytara a zpěv
Dušan Serdeľ  –  knoflíková harmonika
Aleš Dudek      –  basová kytara
Vít Janša          –  elektrická kytara, zpěv
Oldřich Sova   –  housle, mandolína, zpěv
Adam Švasta   –  bicí nástroje


Ostravská big beatová kapela vzniknuvší L.P. 1997 jako folkový kvintet. 1998 nastal příklon k big beatu, se kterým se trápí dodnes. Neštítí se ničeho, ani folku.

Historie

Duo Juyos a hosté 2.3.1996 při nahrávání CD Slunce v duši

Zvláštní název DUO JUYOS se čte španělsky duo „chujos“, kde slovo „juyos“ je v množném čísle a jeho základ „juy“ znamená něco jako zvláštní, podivný, odlišný, vyjímečný či neobvyklý, a jak jsme se v nedávné době dověděli, může to být v přeneseném smyslu slova také důvěrný přítel.                                                           Kapela původně vznikla jako folkové duo (kytarista a harmonikář).                                V roce 1997 se Dušan Serdeľ a Michal Menšík po domluvě s Alešem Dudkem (bonga), Jaroslavem „Pištou“ Sedláčkem (ak. baskytara) a tehdy 17-ti letým, Jirkou Monty Motyčákem (sólová ak. kytara), rozhodli přejmenovat na Duo Juyos Complet. V roce 1998 přišel s bicíma Jirka Horák, Aleš Dudek hrál basu, Jirka „Monty“ Motyčák přešel na elektrickou kytaru a koncem roku 1999 vydává kapela CD Bermudský trojúhelník.
DJC Hlucin2000
Hřiště TJ Hlučín 2000 (festival)

Na jaře 2000 odchází bubeník Jirka Horák a nastupuje Tomáš Navrátil z Mořkova u Nového Jičína (ve středu fotogtafie).

V roce 2002 vydává kapela další CD Bezstarostná jízda. Nahrávky byly pořízeny ve studiu Českého rozhlasu Ostrava za asistence zvukového mistra pana Lubomíra Výrka, který zvučil a mixoval jak předchozí CD Bermudský trojúhelník tak i následující CD Staré černé desky. Patří mu naše tisíceré díky.

Na jaře 2003 odchází kytarista Jirka Motyčák a přestupuje do bruntálské formace Mimostojící. Na jeho místo přišel Milan “Hilf“ Spiler. V květnu 2004 se s kapelou rozloučil bubeník Tomáš Navrátil a odešel do valmezského hudebního sdružení Sardinky v kómatě a pak založil mořkovskou kapelu Plastik Lídl. Jeho místo ihned obsadil Libor Olecký z Hatě u Hlučína.
Koncem roku 2006 se kapela odebrala do studia Českého rozhlasu Ostrava a nahrála zatím poslední desku s názvem Staré černé desky aneb Kontrasty, která byla pokřtěna v březnu 2007 v ostravském klubu Hudební bazar.
Na podzim 2007 se s náma pro nedostatek volného času rozloučil bubeník Libor Olecký.
V lednu 2008 do kapely přišel nový bubeník Filip Chudý z ostravské kapely Nausea. Filip Chudý se v září 2012 zřekl hraní s naší kapelou a tak ho ve hře na bicí nástroje nahradil Václav Menšík. Tímto kapela Filipovi Chudému děkuje za jeho přínos a trpělivost.
V červnu 2013 jsme se rozloučili se skvělým sólovým kytaristou Milanem „Hilfem“ Spillerem, děkujeme mu tímto za tvůrčí přínos a inspiraci.
V prosinci 2014 se k nám přidal Víťa Janša na elektrickou kytaru.
Začátkem roku 2015 s námi začal hrát také náš přídružený a dnes už stálý člen houslista Oldřich Sova.
V dubnu 2016 se s námi  s ohledem na studia a působení v kapele February rozloučil Vašek Menšík a hru na bicí nástroje ihned převzal staronový bubeník Libor Olecký.
V květnu 2017 se do kapely vrací zakládají člen basový kytarista Jaroslav „Pišta“ Sedláček , který zastoupil Aleše Dudka až do března 2018 .
V únoru 2018 jsme začali nahrávat demo, které čítá čtyři písničky a právě se mixuje.
Od března 2018 hrajeme zase s basistou Alešem Dudkem.
V listopadu 2019 z kapely odchází z osobních důvodů bubeník Libor Olecký, kterého bezprostředně nahradil Adam Švasta.