O kapele

Aktuální obsazení
Michal Menšík – elektroakustická kytara a zpěv
Dušan Serdeľ  –  knoflíkové harmoniky
Aleš Dudek      –  basová kytara
Vít Janša          –  elektrická kytara, zpěv
Oldřich Sova   –  housle, mandolína, zpěv
Luboš Kotala   –  bicí nástroje


Zvláštní název DUO JUYOS se čte španělsky duo „chujos“, kde slovo „juyos“ je v množném čísle a jeho základ „juy“ znamená něco jako zvláštní, podivný, odlišný, vyjímečný či neobvyklý, a jak jsme se v nedávné době dověděli, může to být v přeneseném smyslu slova také důvěrný přítel.
Ostravské hudební sdružení Duo Juyos vzniknuvší L.P. 1995 jako folkové duo, jehož členové v té době působili také ve formaci Rekreator, nahrálo v roce 1996 záznam s názvem Slunce v duši, ke kterému si přizvalo své spoluhráče z kapely Rekreator.
V roce 1997 se Dušan Serdeľ a Michal Menšík po domluvě s Alešem Dudkem (bonga), Jaroslavem „Pištou“ Sedláčkem (ak. baskytara) a tehdy 17-ti letým, Jirkou Monty Motyčákem (sólová ak. kytara), rozhodli přejmenovat na Duo Juyos Complet a začali hrát veřejně.

 

Historie

Duo Juyos a hosté 2.3.1996 při nahrávání CD Slunce v duši

V roce 1998 příchodem Jirky Horáka, který hrál na bicí, a přechodem Aleše Dudka na post basáka, začal s námi hrát i Jirka „Monty“ Motyčák na elektrickou kytaru a koncem roku 1999 vydává kapela CD Bermudský trojúhelník.
DJC Hlucin2000
Hřiště TJ Hlučín 2000 (festival)

Na jaře 2000 odchází bubeník Jirka Horák a nastupuje Tomáš Navrátil z Mořkova u Nového Jičína (ve středu fotogtafie).

V roce 2002 vydává kapela další CD Bezstarostná jízda. Nahrávky byly pořízeny ve studiu Českého rozhlasu Ostrava za asistence zvukového mistra pana Lubomíra Výrka, který zvučil a mixoval jak předchozí CD Bermudský trojúhelník tak i následující CD Staré černé desky. Patří mu naše tisíceré díky.

Na jaře 2003 odchází kytarista Jirka Motyčák a přestupuje do bruntálské formace Mimostojící. Na jeho místo přišel Milan “Hilf“ Spiler. V květnu 2004 se s kapelou rozloučil bubeník Tomáš Navrátil a odešel do valmezského hudebního sdružení Sardinky v kómatě a pak založil mořkovskou kapelu Plastik Lídl. Jeho místo ihned obsadil Libor Olecký z Hatě u Hlučína.
Koncem roku 2006 se kapela odebrala do studia Českého rozhlasu Ostrava a nahrála desku s názvem Staré černé desky aneb Kontrasty, která byla pokřtěna v březnu 2007 v ostravském klubu Hudební bazar.
Na podzim 2007 se s náma pro nedostatek volného času rozloučil bubeník Libor Olecký.
V lednu 2008 do kapely přišel nový bubeník Filip Chudý z ostravské kapely Nausea. Filip Chudý se v září 2012 zřekl hraní s naší kapelou a tak ho ve hře na bicí nástroje nahradil Václav Menšík. Tímto kapela Filipovi Chudému děkuje za jeho přínos a trpělivost.
V červnu 2013 jsme se rozloučili se skvělým sólovým kytaristou Milanem „Hilfem“ Spillerem, děkujeme mu tímto za tvůrčí přínos a inspiraci.
V prosinci 2014 se k nám přidal Víťa Janša na elektrickou kytaru.
Začátkem roku 2015 s námi začal hrát také náš přídružený a dnes už stálý člen houslista Oldřich Sova.
V dubnu 2016 se s námi  s ohledem na studia a působení v kapele February rozloučil Vašek Menšík a hru na bicí nástroje ihned převzal staronový bubeník Libor Olecký.
V květnu 2017 se do kapely vrací zakládají člen basový kytarista Jaroslav „Pišta“ Sedláček , který zastoupil Aleše Dudka až do března 2018 .
V únoru 2018 jsme začali nahrávat demo, které čítá čtyři písničky, Trumpeta, Porucha, Noční bouře a Léto.
Od března 2018 hrajeme zase s basistou Alešem Dudkem po jeho zdravotní přestávce.
V listopadu 2019 z kapely odchází z osobních důvodů bubeník Libor Olecký, kterého bezprostředně nahradil Adam Švasta. Liborovi děkujeme za koncert ve Zlíně, za úžasné masky a hromadu hlášek, které se nezapomínají.

V září 2020 jsme se krásným koncertem v ostravském Rock Hillu rozloučili s Adamem Švastou, ten slavnostně předal paličky, již 6. bubeníkovi této kapely, Luboši Kotalovi.

V období březen – květen 2023 nahráli členové kapely za pomoci basáka Jaroslava Pišty Sedláčka (Trumpeta) a zvukového mistra Marka Hoblíka ve studiu S1 Českého rozhlasu Ostrava své nové album.

Dne 1. 12. 2023. pokřtila kapela v ostravském klubu Hudební bazar nové CD s názvem ‚Nezapomeň!‘

Děkujeme všem za skvělou atmosféru.